A+A-

(czytaj też

(inne programy


logo

AIESEC
 to największa organizacja pozarządowa na świecie prowadzona przez studentów, która intensywnie rozwija się począwszy od 1948r. AIESEC liczy ponad 60 tys. członków w 107 krajach, w tym także w Polsce (od 1971r.). Główne założenia związane są z możliwością rozwoju 5 kompetencji: przedsiębiorczości, odpowiedzialności społecznej, inteligencji emocjonalnej, umiejętności pracy w globalnym środowisku oraz aktywnego uczenia się. 

Organizacja umożliwia działanie dwutorowo: będąc członkiem aktywnie uczestniczysz w życiu organizacji od ustalania celów i zadań poprzez organizowanie konferencji naukowych aż po zadania ściśle związane z praktykami. Masz możliwości realizowania obranych projektów i wykazania się w roli ich liderów. Drugą możliwością jest wyjazd na wolontariat lub praktykę do wielu krajów na całym świecie. 

"Wyjechać w ramach praktyki/wolontariatu AIESEC jest naprawdę łatwo. Jedyne wymogi związane są z przynajmniej średnią znajomością języka obcego. " mów Łukasz Szczepański, uczestnik programu Aiesec. 

Relacja z wolontariatu Mikołaja Szymańskiego


Strona AIESEC Łódź_________________________________________________________________________________________________________

aegee-logo-col


AEGEE – Europejskie Forum Studentów (Association des Etats Généraux des Etudiants de l’Europe)
 to jedna z największych organizacji studenckich w Europie, założona w 1985 roku w Paryżu. Skupia około 13 tys. członków – studentów wszystkich kierunków i wydziałów – zrzeszonych w 200 oddziałach lokalnych całego kontynentu (od Helsinek po Ankarę, od Moskwy po Barcelonę).

Działania AEGEE skupiają się wokół czterech filarów: edukacji wyższej (formalna i nieformalna), pokoju i stabilności, wymiany kulturowej, aktywnego obywatelstwa. AEGEE jako międzynarodowa organizacja nie ma szczebla narodowego ani narodowej administracji. Celem takiej struktury jest podkreślenie idei „wspólnej Europy” i międzynarodowej współpracy. 

W Aegee mozna wyjeżdżać na obozy letnie Summer University, czy wymianę zagraniczną dofinansowaną z programu Youth in Action.

Przeczytaj o AEGEE

_________________________________________________________________________________________________________

Uniwersytet Bałtycki (Baltic University Programme)


bup1

oferuje studentom wyjątkową możliwość uczestniczenia w różnych kursach i międzynarodowych konferencjach na temat zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska oraz demokracji w Regionie Morza Bałtyckiego. Podczas tych krótkich (zwykle kilkudniowych wyjazdów) studenci mają nie tylko możliwość zgłębienia swojej wiedzy, ale i poznania i zaprzyjaźnienia się ze studentami z wszystkich krajów Regionu Bałtyckiego, o podobnych zainteresowaniach.

Baltic University Programme zrzesza uczelnie wyższe w krajach leżących w tzw. zlewni Bałtyku czyli w obszarze, z którego wody spływają do Morza Bałtyckiego. Poza krajami leżącymi bezpośrednio nad Bałtykiem w skład sieci wchodzą: Białoruś, Ukraina, Czechy i Norwegia. Program jest koordynowany przez Sekretariat Uppsala Centre for Sustainable Development (Uppsala University, Szwecja). Politechnika Łódzka ma przyjemność należeć do sieci Baltic University Programme jako krajowe Centrum. Mieści się ono przy Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Dyrektorem Centrum jest prof. dr hab. Ireneusz Zbiciński.

By uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez BUP, polecamy śledzić kalendarz dostępny na poniższej stornie internetowej, kontaktować się z Polskim Centrum lub z przedstawicielem studentów (kontakt poniżej). Udział w konferencjach (poza kosztami dojazdu) jest finansowany przez program BUP.

Lista najbliższych wydarzeń: http://www.balticuniv.uu.se/index.php/calenadar-of-bup-events

Więcej informacji o BUPhttp://www.balticuniv.uu.se/

Adres e-mail Polskiego Centrum BUPTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


________________________________________________________________________________________________________________________


logo155


W programie CEEPUS (Central European Exchange Program for University Studies) udział mogą wziąć studenci studiów pierwszego (od drugiego roku studiów), drugiego i trzeciego stopnia oraz nauczyciele. Wyjazd może trwać od 3 dni do ponad 3 miesięcy. 

Wachlarz państw biorących udział w programie jest szeroki i interesujący kulturowo: Albania, Austria, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Kosowo, Macedonia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Węgry. Osoba zakwalifikowana do programu otrzymuje stypendium fundowane przez stronę przyjmującą. Aplikowanie do programu jest proste i obywa się drogą elektroniczną.

Basia Supera - studentka Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów - stypendium w ramach programu Ceepus odbyła w Bratysławie w Academy of Fine Arts and Design. Najlepszą rekomendacją dla programu stanowi fakt, że już po raz drugi studentka bierze udział w wymianie, tym razem w Słowenii. W swoim przewodniku „Ceepus – krok po kroku” opowiada o swoich doświadczeniach z wyjazdu i radzi, jak aplikować do programu.

Przeczytaj PRZEWODNIK
Więcej na: strona CEEPUS
________________________________________________________________________________________________________________________logo ge foundationGE Foundation Scholar-Leaders Program
to szansa dla uzdolnionych studentów Politechniki Łódzkiej na uzyskanie dwuletniego stypendium i rozwój kompetencji osobistych, społecznych i menadżerskich pod okiem specjalistów z General Electric. Aplikacja do Programu trwa zwykle do lutego kolejnego roku.

Do Programu mogą zgłaszać się studenci drugiego roku studiów pierwszego stopnia Politechniki Łódzkiej studiujący na kierunkach związanych z ekonomią, zarządzaniem, inżynierią i technologią. General Electric przyznaje stypendia tym młodym ludziom, którzy wyróżniają się dobrymi wynikami w nauce i działalnością pozaakademicką. Warunkiem udziału w Programie jest płynna znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Stypendium obejmuje:

• grant 1500 euro wypłacany przez dwa lata (grant całkowity 3000 euro),
• udział w trzydniowym seminarium Leadership Development Program wraz ze stypendystami z Czech, Rumunii i Węgier,
• możliwość spędzenia jednego dnia z pracownikiem General Electric (work shadowing).

„Podstawową korzyścią wyniesioną z programu – mówi Paweł Bogacz, stypendysta z 2007 roku - jest samomotywacja i wiara we własne możliwości oraz plany. Nieocenioną wartością była możliwość spotkania podobnie aktywnych ludzi na seminarium i udział w szkoleniu z przywództwa. Na zajęciach mieliśmy możliwość dowiedzieć się więcej o własnym charakterze i doskonalić inne umiejętności.”
W zamian General Electric oczekuje od stypendystów pracy wolontarystycznej na rzecz społeczności lokalnej. Realizowany projekt ma pomóc studentom w zdobywaniu doświadczenia zawodowego i przysłużyć się najbliższemu otoczeniu. Paweł Bogacz pomogał wolontarystycznie przy promocji Programu Erasmus w PŁ.

GE Foundation Scholar-Leaders Program powstał w 1987 roku w Meksyku. Obecnie Program wspiera studentów z czternastu państw na całym świecie. Celem programu jest zapewnienie studentom rozwoju praktycznych i przywódczych umiejętności. W Programie udział biorą również Politechnika Gdańska, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska i Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu.

Warunki aplikacji i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie www.scholarshipandmore.org

Kontakt:
IIE European Office
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: (+36 1) 472-2250

________________________________________________________________________________________________________________________

iaeste-logo

IAESTE (the International Association for the Exchange of Students for Technical Experience)
to międzynarodowa organizacja zrzeszająca studentów uczelni technicznych z ponad 80 krajów świata prowadząca program wymiany płatnych zagranicznych praktyk zawodowych.

IAESTE jest niezależną, apolityczną organizacją non-profit współpracującą z UNESCO, ONZ, UE oraz wieloma organizacjami edukacyjnymi. Rocznie z programu praktyk IAESTE korzysta około 4500 studentów na całym świecie. W Polsce IAESTE działa od 1959r. Stowarzyszenie posiada obecnie 13 Komitetów Lokalnych. W Łodzi aktywnie działają trzy komitety: Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

IAESTE Politechnika Łódzka posiada największą liczbę ofert praktyk w porównaniu z innymi komitetami, a co za tym idzie największą liczbę studentów wyjeżdżających na praktyki zagraniczne (ok. 100 studentów Politechniki Łódzkiej).

1 student incoming (przyjeżdżający na praktykę) = 1 student outgoing (wyjeżdżający na praktykę).

Praktyki zazwyczaj odbywają się w okresie wakacyjnym i trwają od 4 do nawet 52 tygodni. Aplikacja na praktyki zaczyna się w listopadzie poprzez wypełnienie stosownej aplikacji i złożenie dokumentów (potwierdzona przez dziekanat średnia z dwóch ostatnich zamkniętych semestrów na Politechnice Łódzkiej, zaświadczenie zdania języka obcego na poziomie B2). IAESTE wraz z SJO rok rocznie w grudniu organizuje dodatkowy egzamin z języka angielskiego dla studentów nie posiadających certyfikatu. Rozdział ofert praktyk odbywa się w lutym.

Studenci zakwalifikowani na wyjazd w ramach programu Iaeste, których pobyt za granicą wynosi 3 miesiące kalendarzowe mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu Erasmus.

www.iaeste.p.lodz.pl
www.iaeste.pl

_______________________________________________________________________________________________________
ZnajdĹş nas Facebook ZnajdĹş nas Youtube Flickr

(kontakt

POLITECHNIKA ŁÓDZKA Sekcja Mobilności Studenckiej

ADRES: ul. Żwirki 36
Budynek A16, 1 piętro, pok. 120
90-924 Łódź

tel. (+48 42) 638 38 68 - praktyki
tel. (+48 42) 638 38 66 / (+48 42) 638 38 67 - studia
tel. (+48 42) 638 38 60 - finanse
EMAIL: erasmus@info.p.lodz.pl

Godziny przyjęć

pn: 9–11; 12-14
wt: 9–11; 14-16
śr: nieczynne
czw: 9-11; 12–14
pt: 9-11; 12–14