A+A-

(kategorie

Wyjeżdżasz na Erasmusa? Zapoznaj się z projektami wykonanymi przez studentów Politechniki Łódzkiej za granicą. Wróciłeś z Erasmusa? Podziel się informacją o projekcie, który wykonałeś w czasie wyjazdu na Erasmusa (studia lub praktyki).

Jeżeli zdecydujesz się na prezentację projektu wypełnij FORMULARZ i odeślij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z załącznikami.

Oryginalny formularz należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą na adres
Biuro Międzynarodowej Wymiany Studenckiej, PŁ, ul. Skorupki 10/12, 90-924 Łódź.

__________________________________________________________________________________________________________________________

EDYTA SKIBA
ARCHITEKTURA I URBANISTYKA, BAIŚ

STUDIA W Hogeschool voor Wetenschap & Kunst Sint-Lucas, Gent, 09.2010-02.2011

Studentka Edyta Skiba - stypendystka programu Erasmus - otrzymała honorowe wyróżnienie w warsztatach studentów architektury "Przestrzenne konstrukcje stalowe". Warsztaty zostały zorganizowane przez PŁ we współpracy z niemiecką uczelnią Fachhoschule Mainz
w październiku 2011r. Zadaniem 12 uczestników - studentów architektury i inżynierii architektonicznej było wykonanie projektu Pawilonu Erasmusa.

Myślą przewodnią mojego projektu - opowiada studentka - były słowa „Podróżować to znaczy żyć” Hansa Christiana Andersena, które według mnie odzwierciedlają ideę programu LLP-Erasmus. Słowa wypowiedziane przez pisarza, przetłumaczone na różne języki, umieściłam na pionowych, drewnianych żaluzjach znajdujących się na obu bocznych elewacjach pawilonu. Żaluzje są ruchome, dzięki czemu można kontrolować dopływ światła do wnętrza. Pozostałe dwie elewacje pozostawiłam przeszklone tak, aby przechodnie mogli obserwować wydarzenia organizowane wewnątrz budynku. Ze względu na lokalizację obiektu chciałam połączyć budynek z otaczającą go zielenią. Pawilon jest zaprojektowany wokół niewielkiego wewnętrznego dziedzińca, na którym rośnie drzewo, zaś na piętrze znajduje się „zielony” taras, z którego można podziwiać otoczenie.  W swoim projekcie połączyłam dwa kontrastujące ze sobą materiały – drewno oraz oczywiście stal.

Budynek jest dwukondygnacyjny z otwartą klatką schodową połączoną z dźwigiem windowym. Na osi, tuż obok wejścia zostały umieszczone takie funkcje jak: szatnia, węzeł sanitarny oraz bufet. Na konstrukcję nośną pawilonu składają się stalowe słupy z rozebranej hali szedowej znajdującej się na terenie Politechniki Łódzkiej oraz drewniane belki, na których został oparty strop wewnętrznego tarasu oraz zielony dach. Zadaszenie tarasu stanowią stalowe słupy i belki oraz drewniana pergola. Wzmocnienia konstrukcyjne to stalowe ściągi rozmieszczone w trzech różnych kierunkach.

ZOBACZ PROJEKT

__________________________________________________________________________________________________________________________

ALEKSANDRA MAJDA
ARCHITEKTURA I URBANISTYKA, BAIŚ - ABSOLWENTKA

PRAKTYKA w ARC architekturconzept, Niemcy, 03.2011-05.2011

arc


STUDIA w Hochschule Anhalt (FH), Anhalt University of Applied Sciences, DIA Dessau International Architecture-Graduate School, Niemcy, Dessau. 10.2008-07.2009


PROJEKT

____________________________________________________________________________________________

OLGA PUCHALSKA
ARCHITEKTURA I URBANISTYKA, BAIŚ

PRAKTYKA w AGENCE RHEINERT, FRANCJA, 07.2011-09.2011

Praca nad projektami w programie ArchiCAD, Photoshop, rysowanie oraz gromadzenie dokumentacji w celu otrzymania pozwolenia na budowę, uczestniczenie w spotkaniach w biurze, na placu budowy.

SPRAWOZDANIE

__________________________________________________________________________________________________________________________

ALEKSANDRA ŁĘŻAK
IFE, ARCHITECTURE ENGINEERING

STUDIA w DTU, DANIA, 09.2010-06.2011


Projekt „The Gunsmith’s Quarter Islands of Opportunities” wykonany został w ramach przedmiotu „Urban Planning and Management” w Technical University of Denmark. Autorami są Helene Bonnet (Fr), Aleksandra Łężak (PL), Ali Saed Alhakak (Dk), oraz Arnar Þór Hjaltested (Is). Zadaniem grupy było opracowanie strategii rozwoju dla samodzielnie wybranego obszaru miejskiego, charakteryzującego się określonym problemem.

Wstępnym założeniem było opracowanie i analiza problemu „gettoizacji”, czyli procesu wykluczania terenów mniejszości narodowych poza nawias rozwoju dużych miast. Teren, który wybraliśmy to „Gun Quarter”, okolica w centrum Birmingham, gdzie dawniej skupiali się główni producenci broni palnej w Wielkiej Brytanii. W ramach projektu przygotowywaliśmy prezentację, plakat, oraz raport, gdzie zamieściliśmy nasze analizy i proponowane kierunki rozwoju dla naszego obszaru.

PROJEKT

więcej »
ZnajdĹş nas Facebook ZnajdĹş nas Youtube Flickr

(kontakt

POLITECHNIKA ŁÓDZKA Sekcja Mobilności Studenckiej

ADRES: ul. Żwirki 36
Budynek A16, 1 piętro, pok. 120
90-924 Łódź

tel. (+48 42) 638 38 68 - praktyki
tel. (+48 42) 638 38 66 / (+48 42) 638 38 67 - studia
tel. (+48 42) 638 38 60 - finanse
EMAIL: erasmus@info.p.lodz.pl

Godziny przyjęć

pn: 9–11; 12-14
wt: 9–11; 14-16
śr: nieczynne
czw: 9-11; 12–14
pt: 9-11; 12–14